Aktualne peticiątka
Petit Basset Griffon Vendeen

Aktualne peticiątka – Petit Basset Griffon Vendeen

Z radością przedstawiam nasze najmłodsze maluszki :-), dzieci TOSI Beta Plus i MAJORA Śląska Gwara (młodzieżowego championa Polski). 

Tosia i Major są wolni od genu jaskry pierwotnej, więc ich dzieci nie tylko nie zachorują, ale również nie przekażą genu swemu ewentualnemu potomstwu – to ważna informacja dla przyszłych hodowców.

Co więc dzieci odziedziczą? Urodę, urok osobisty, inteligencję, towarzyskie usposobienie i nieustającą radość życiową. No i ten niezwykły wdzięk, powodujący, że to ogon macha psem a nie odwrotnie.

To już drugie, a co za tym idzie ostatnie peticiątka w tym roku. Na świat zaprosiliśmy siedmioraczki – cztery dziewczynki i trzech chłopców. Fidżi (dziewczynka) i Floyd (chłopczyk) jeszcze czekają 🙂

Prosimy Nowe Domki o męskie decyzje. Szybciutko, szybciutko, zwijamy dywany i kupujemy posłanka, miseczki i kocyki… Bo tu się czeka! A przecież wakacje, lato, spacery, grillowanie, spotkania z przyjaciółmi – to zaledwie połowa radości bez psa 🙂

Poniżej czekające maluszki. I nie, one tak nie ciągle. I nie, nie mają ADHD. Po prostu upał ciut zelżał, dzieciaki się wyspały i najadły i brykają. Dziesięć minut, potem znowu drzemeczka… 

A oto same dziewczynki:

 

 

A poniżej Petitki ubiegłoroczne, rocznik 2018:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego warto zdecydować się akurat na naszego Petitka?  Przecież jest tyle wspaniałych ras…

Bo Petit to nie tylko piesek atrakcyjny z wyglądu i oryginalny (wciąż rzadki w Polsce). Pozornie pies jak pies – ot, sympatyczny, inteligentny i towarzyski, psia klasyka. Z dodatkową zaletą, że można go trymować i nie gubi wtedy włosa.

Ale prawda jest taka, że nasze Petity są psami magicznymi.

Tacy Kosmaci Kosmici.

Bo Petit to miłość w czystej postaci. Bezgranicznie ufny, otwarty, czuły, ciepły i wrażliwy, wpatrzony w człowieka i  nieustająco w nim zakochany. Petit czarodziejsko odczytuje nastrój swojego Pana i z zaangażowaniem troszczy się, aby odpędzić złe myśli a przywołać uśmiech. Bo mu zależy. Bo jest skoncentrowany na kontakcie, bo rozumie ludzką mimikę, bo jak radar odbiera emocje. Pies empatyczny ponad standard.

Ale też nie dla każdego. Jego towarzyskość graniczy z nachalnością, jest gadułą i gawędziarzem, a jego entuzjazm bywa uciążliwy, zwłaszcza gdy towarzyszy nam jak cień i uprzejmie zagaduje gdy zatrzymamy się choć na moment i upoluje nasze spojrzenie.

Wychowywany od urodzenia w domu, dotykany, przytulany, budzony zapachem porannej kawy i zasypiający przy dźwiękach telewizji szybko staje się czymś więcej niż zwykły pies. Jako przedstawiciel rasy stadnej, przez wieki hodowanej w sforach, uczy się u nas tworzyć silne więzi z człowiekiem a po opuszczeniu rodziców i rodzeństwa błyskawicznie „przerzuca” swe genetyczne stadne skłonności na Nową Rodzinę. I – tadam – stają się Państwo dla petitka Centrum Jego Wszechświata. Miodzio.

Na dalszych filmikach można obejrzeć kolejne etapy rozwoju malców, najnowsze relacje są najniżej. Gościnnie pojawia się starszak Lucjan.

Mam oto zaszczyt przedstawić Państwu naszych osiem ósmych cudów świata z ubiegłego miotu. Kurtyna, oklaski!!! W gratisie na końcu występ starszaka Lucusia, A pokaz zaczyna panna Kropeczka…

 

 

 

 

 

 

 

Poniżej dzieciaki Petit Basset Griffon Vendeen – już w nowych domkach! Nowe Rodziny serdecznie pozdrawiamy i życzymy mnóstwo radości i satysfakcji. Jeszcze tylko wspomnienia filmowe…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

This is a text block. Click the edit button to change this text.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!